Gruszka Konferencja Powiększ do pełnego rozmiaru

Gruszka Konferencja

GRU03

96 dostępnych

10,50 zł

Grusza Konferencja jest wcześnie owocującą odmianą gruszy, obficie plonującą oraz mało podatną na choroby. W związku z bardzo smacznymi, wydłużonymi owocami jest niezwykle popularna. Kremowobiały, masłowy i soczysty miąższ jest bogaty w witaminy i składniki mineralne. Zobacz jak wygląda uprawa gruszy Konferencji na działce, jak przeprowadzić sadzenie młodych grusz i jak wykonać coroczne ich cięcie. Podpowiadamy też jakie choroby atakują gruszę konferencję i co zrobić, aby im zapobiec. Oto sprawdzone sposoby na zdrowe gruszki z własnego ogrodu!

Grusza Konferencja - uprawa

Grusza jest gatunkiem bardziej ciepłolubnym niż jabłoń. Kwitnie około 7 dni przed jabłoniami. Jej kwiaty są zatem bardziej narażone na przymrozki. Najlepsze miejsce na uprawę gruszy Konferencji to wystawa południowo-zachodnia, przy tym należy unikać zastoisk wietrznych. W okresie dojrzewania owoców słoneczna pogoda sprzyja ich wybarwieniu oraz zawiązywaniu pąków kwiatowych na następny rok.

Grusza Konferencja wymaga żyznych, przepuszczalnych i ciepłych gleb. Najlepsze do uprawy gruszy Konferencji są gleby płowe wytworzone z glin i piasków gliniastych oraz gleby z utworów pyłowych np. czarnoziemy czy lessy. Optymalne pH dla gruszy Konferencji to 5,9-6,5.

Grusza należy do gatunków nadmiernie zawiązujących owoce, co przyczynia się do przemienności owocowania oraz pogorszenia jakości owoców. Aby tego uniknąć zalecane jest przerzedzanie zawiązków owoców. Zabieg ten wykonuje się kiedy owoce osiągną wielkość orzecha laskowego.

W uprawie gruszy Konferencji należy pamiętać o nawożeniu. Rośliny potrzebują azotu, potas, fosforu oraz innych mikroelementów w tym cynku. Wczesną wiosną należy zasilić gruszę pierwszą dawką nawozów azotowych, kolejną zastosować w połowie czerwca. W późniejszych latach uprawy zmniejszamy ilość azotu do minimum. Warto w uprawie gruszy Konferencji zastosować obornik lub kompost. Granulowanym obornikiem można podlewać drzewka gruszy.


Grusza Konferencja - sadzenie

Sadzenie gruszy Konferencji najlepiej wykonać wiosną, gdyż młode grusze są dość wrażliwe na mróz. Roślinę umieszczamy w dołku do wysokości nasady systemu korzeniowego. Przy sadzeniu dodatkowo można zastosować preparat wzmacniający korzenie np. szczepionki mikoryzowe. Dzięki temu drzewka szybciej się ukorzeniają i wytworzą silny system korzeniowy. Przed sadzeniem gruszy Konferencji warto również wymieszać obornik z ziemią w dawce 120g/1m². Gleba, w którą będziemy sadzić grusze, powinna być pozbawiona chwastów, wzbogacona w składniki pokarmowe, doprowadzona do odpowiedniego pH poprzez zwapnowanie lub zakwaszenie. Wskazana jest również poprawa jej właściwości fizykochemicznych poprzez przeoranie roślin na zielony nawóz czy zastosowanie kompostu. Na dnie każdego dołka usypujemy próchniczną ziemię, na którą kładziemy drzewo. Dołek zasypujemy ziemią, udeptujemy, a na koniec mocno podlewamy.

  • Roślina - w donicy
  • Mrozoodporność - średnia
  • Pora kwitnienia - kwiecień, maj
  • Wysokość drzewka - ok 1.5 m

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją recenzję

Gruszka Konferencja

Gruszka Konferencja

Napisz swoją recenzję

Produkty z tej samej kategori.