Karagana Walker Powiększ do pełnego rozmiaru

Karagana Walker

Karagana Syberyjska Walker (Caragana Arborescens)

Więcej szczegółów

KAR01

100 dostępnych

Obniżka!

-10%

34,20 zł

38,00 zł

Karagana syberyjska 'Walker' - to krzew o pełzających po ziemi pędach, u form szczepionych tworzących parasolowatą koronę, podobnie jak w przypadku odmiany 'Pendula' jej wysokość uzależniona od wysokości szczepienia. Karagana syberyjska 'Walker' ma jasnozielone, złożone z wąskich pierzastych listków liście, najlepiej prezentuje się sadzona pojedynczo.

Karagana syberyjska to liściasty krzew wytrzymały na niesprzyjające warunki, świetnie sprawdzający się w ogrodach. Ma wiele zalet, a czy posiada jakieś wady? Dowiedz się jak wygląda uprawa karagany syberyjskiej i na co należy zwrócić uwagę podczas jej pielęgnacji. Podpowiemy jak wykonywać cięcie karagany syberyjskiejoraz które odmiany karagany syberyjskiej warto wybrać do ogrodu i na żywopłot. Oto wszystko, co musisz wiedzieć aby karagana syberyjska pięknie rosła w Twoim ogrodzie!

Karagana syberyjska (Caragana arborescens) to krzew wysokości do 5 m z wyprostowanymi gałęziami, pokrytymi zielonkawoszarą, włóknisto-łuszczącą się korą. Karagana syberyjska odznacza się wczesnym rozwojem liści na wiosnę, a jej ulistnienie jest bardzo obfite. Pojawiające się w maju lub na początku czerwca żółte kwiaty (podobne do kwiatów groszku pachnącego), przemieniają się z początkiem lata w rurkowate strączki długości do 5 cm. Karagana syberyjska jest wytrzymała i łatwa w pielęgnacji, dzięki czemu jest powszechnie znana i uprawiana od dawna w całym kraju, chętnie wysadzana w parkach, przy drogach i używana na żywopłoty.

  • Barwa kwiatów - Żółta
  • Dorasta do - 5 - 6 m
  • Roślina - w donicy
  • Mrozoodporność - bardzo duża
  • Pora kwitnienia - maj, czerwiec

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją recenzję

Karagana Walker

Karagana Walker

Karagana Syberyjska Walker (Caragana Arborescens)

Napisz swoją recenzję

Zobacz też

Produkty z tej samej kategori.