Berberys karłowy Nana Powiększ do pełnego rozmiaru

Berberys karłowy Nana

Berberis thunbergii 'Atropurpurea Nana'

Więcej szczegółów

BE04

64 dostępnych

4,50 zł

Berberys Thunberga ‘Atropurpurea Nana’ należy do rodziny berberysowatych (Berberidacea). W środowisku naturalnym gatunek ten występuje w Japonii, w Polsce jest znany z uprawy.

Berberys Thunberga ‘Atropurpurea Nana’
 to karłowa, wolno rosnąca odmiana osiągająca zaledwie 50 cm wysokości (przy 70 cm szerokości). Ma kopulasty i zwarty pokrój, pędy posiadają ciernie. Drobne, czerwone liście utrzymują barwę przez cały sezon. Kwiaty są niepozorne i mają żółtą barwę. Berberys Thunberga ‘Atropurpurea Nana' kwitnie od maja do czerwca. W lipcu wytwarza koralikowate, wydłużone czerwone owoce (jagody). Są wartościowym pokarmem dla ptaków.


Berberys Thunberga ‘Atropurpurea Nana’ najlepiej sadzić na pełnym słońcu – wtedy jest najlepiej wybarwiony. Znosi również miejsca półcieniste. Toleruje różne typy gleb. Optymalne są podłoża przepuszczalne, umiarkowanie suche. Krzew jest dość odporny na zanieczyszczenia powietrza i zasolenie gleby. Wytrzymuje mrozy. Młode okazy można sadzić do gruntu jesienią lub wiosną. W początkowym etapie uprawy zaleca się go podlewać. Później z reguły nawadnianie nie jest konieczne. Warto dokarmiać go nawozami fosforowo-potasowymi dla atrakcyjniejszego pokroju i lepszego wybarwienia. Dobrze znosi cięcie i formowanie.

Berberys Thunberga ‘Atropurpurea Nana’ można wykorzystywać w ogrodzie uniwersalnie. Nadaje się na rabaty, niskie żywopłoty rozdzielające poszczególne partie ogrodu i do tworzenia zestawień kolorystycznych. Jest dobrą dekoracją dekoracją skalniaków i skarp. Można uprawiać go w pojemnikach.
  • Barwa liści - purpurowa
  • Dorasta do - 50 cm
  • Roślina - w donicy P-9
  • Mrozoodporność - tak
  • Pora kwitnienia - od maja do czerwca
  • Wymagania glebowe - gleba wilgotna, przepuszczalna
  • Wysokość sadzonki - ok. 20 - 30 cm

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją recenzję

Berberys karłowy Nana

Berberys karłowy Nana

Berberis thunbergii 'Atropurpurea Nana'

Napisz swoją recenzję

Produkty z tej samej kategori.