KIWI DR Powiększ do pełnego rozmiaru

KIWI DR

Kiwi Dr Szymanowski

Więcej szczegółów

KIW02

88 dostępnych

9,50 zł

Aktinidia DR SZYMANOWSKI jest pnączem, które bardzo szybko się rozrasta. Roczny przyrost do 2 m, dzięki czemu z każdym rokiem uprawy roślina pokrywa pędami coraz to większą powierzchnię, nawet do 20m2, przy czym osiąga do 3-4m wysokości. Jej ogromnym atutem jest obupłciowość, dzięki czemu jest samopylna.

Pielęgnacja i wymagania: „Mini kiwi” idealnie zaadoptowało się w Polskich warunkach klimatycznych, jest mrozoodporne do -40°C i łatwe w uprawie nie ma szczególnych wymagań glebowych, lubi stanowiska słoneczne. 

Kwitnienie i owocowanie: Roślina owocuje co rok, a zaczyna w około 3-4 roku od posadzenia. Owoce są w słodko-kwaśnym smaku, bardzo bogate w witaminę C, długości około 3 cm. Owocuje w sierpniu. Nadają się jako owoc deserowy (można je jeść ze skórką), oraz na przetwory tj.: kompoty, soki, powidła, galaretki, wino. 

Cięcie: Aktinidie pstrolistną przycinamy w styczniu i lutym, czyli przed rozpoczęciem wegetacji. Cięcie nie jest konieczne. 

Zastosowanie: Można sadzić ją przy altanach, gdzie będzie stanowiła dużą ozdobę. Kiwi tej odmiany posiada bardzo ciekawe, dwubarwne, zielone liście, które na wiosnę przebarwiają się na różowo od końców. Na przełomie maja i czerwca pojawiają się kremowozielonkawe kwiaty na krótkich ogonkach w kątach liści.

  • Kolor owoców - brązowy
  • Dorasta do - 4 m
  • Roślina - w donicy
  • Mrozoodporność - bardzo duża

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją recenzję

KIWI DR

KIWI DR

Kiwi Dr Szymanowski

Napisz swoją recenzję

Produkty z tej samej kategori.